Denktaş nereye gömülecek?

Denktaş nereye gömülecek?
88 yaşında hayata gözlerini yuman Rauf Denktaş'ın nereye gömüleceğini oğlu Serdar Denktaş açıkladı Abone ol

Serdar Denktaş, Rauf Denktaş'ın nereye gömüleceğine ilişkin bir soru üzerine, babasının, 1985 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Raif Denktaş'ın yanına defnedilmek google reklam istediğini söyledi.

Serdar Denktaş, "Aile yemeklerinde 'beni oğlumun yanına defnedin' diye söylerdi. Elbette ailenin büyük bir bölümü de bunu bir vasiyet olarak kabul etti. Ancak bir başka gerçek de Rauf Denktaş'ın tarihe, bu devlete, bu millete malolmuş bir lider olduğudur. Bugün aileyle oturup konuşacağız, neticede bir karar alıp Sayın Başbakan'a bildireceğiz" diye konuştu.

KKTC devletine, hükümetine, Türk hükümetine ve Türkiye'nin tüm makamlarına teşekkür eden Serdar Denktaş, Rauf Denktaş'ın, dava arkadaşı Dr. Fazıl Küçük'ün mezarının bulunduğu Anıttepe'ye gömülüp gömülmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, “Onu konuşacağız” dedi.

Rauf Denktaş'ın ölümü nedeniyle, kamu kurumları ve özel kuruluşlardaki bayraklar yarıya indirilirken, Denktaş'ın vefat ettiği Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde taziye defteri açıldı.Kategori : DÜNYA