Hangi yazar Kürtler'den özür diledi?

  • Ana Sayfa
  • Hangi yazar Kürtler'den özür diledi?
Hangi yazar Kürtler'den özür diledi?
Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Kürt vatandaşlardan özür dilediAbone ol

Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Şırnak Uludere'de 35 kişinin ölümüne devletin ve medyanın gerektiği kadar ilgi göstermediğini dile getirdiği yazısında Kürt vatandaşlardan özür diledi.

Hilal Kaplan, "Şimdi otuz beş vatandaşımızın katili PKK olsaydı olabilecekleri düşünün" dedi ve "Bizi ilgilendiren masum insanların ölmüş olması değil; onların kimin öldürdüğü..." yaz north california seo dı.

"YASINIZ YASIMIZDIR"

GAZETECİLER.COM'un derlediği habere göre Kaplan, "Ben, Türk bir aileye mensup, eli kalem tutan Müslüman bir kadın olarak, kendi adıma tüm yaşananlardan ötürü, yapabildiklerimin sınırlılığından ötürü başta cenazesi olan aileler olmak üzere tüm Kürt kardeşlerimden özür diliyorum. Yasınız yasımızdır. Unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi."ÖZÜR DİLİYORUM"

İşte Hilal Kaplan'ın "Özür diliyorum" başlığıyla kaleme aldığı yazısından satırbaşları:

"Şimdi otuz beş vatandaşımızın katili PKK olsaydı olabilecekleri düşünün. Cumhurbaşkanı resmî bir mesaj yayınlayıp baş sağlığı dileğinde bulunacaktı. Başbakan Erdoğan bir basın toplantısı sırasında daha önceki "Ciğerim yanıyor" açıklamasına benzer, duygulu bir konuşma yapacaktı. Medya tüm gelişmeleri "son dakika" olarak duyuracak, hadisenin adını "Irak sınırında operasyon" diye değil "Irak sınırında katliam" olarak koyacaktı. Bunların hiçbiri olmadı. Çünkü bizi ilgilendiren masum insanların ölmüş olması değil; onların kimin öldürdüğü... (...) Ben, Türk bir aileye mensup, eli kalem tutan Müslüman bir kadın olarak, kendi adıma tüm yaşananlardan ötürü, yapabildiklerimin sınırlılığından ötürü başta cenazesi olan aileler olmak üzere tüm Kürt kardeşlerimden özür diliyorum. Yasınız yasımızdır. Unutmayacağız, unutturmayacağız."Kategori : MEDYA