Bahçeli kasetler için ABD'yi işaret etti

  • Ana Sayfa
  • Bahçeli kasetler için ABD'yi işaret etti
Bahçeli kasetler için ABD'yi işaret etti
MHP lideri Ankara'da partililere seslendi, kaset iddialarına cevap verdiAbone ol

MHP lideri Bahçeli, Ankara'da aday tanıtım toplantısında partililere seslendi. Gündemi sarsan kaset iddialarıyla ilgili "okyanus ötesini" işaret eden Bahçeli, AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyen milletvekillerine çağrıda bulundu. Türkiye'nin yol ayrımında olduğunu söyleyen Bahçeli, Erdoğan'ın ustalık döneminde ülkeyi böleceğini iddia etti.

Bahçeli, MHP Ankara İl Başkanlığı'nın Ankara Spor Salonu'nda düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı. ''Şifrelerle bir milyon 700 bin gencimizin hakkını çiğneyenlere haddini bildirmek için burada toplandık'' diyen Bahçeli, zalimin azı dişini sökmek için başkentten ses verdiklerini söyledi.

MHP'nin tek başına iktidar olabilmek için tam yol ilerlediğini söyleyen Bahçeli, ''Engelleri aşarak, bariyerleri yıkarak ilerliyoruz. Tuzakları boz ניתוח מיני מעקף הכי מוצלח בטורקיה arak, kuşatmayı yararak ilerliyoruz. Dedikoduları bertaraf ederek, suçlamaları etkisizleştirerek ilerliyoruz. Birbirimize dayanarak, kendimize güvenerek, inançlarımızdan feyiz alarak ilerliyoruz. Geriye gitmenin adeta formülü olan ileri demokrasi taraftarlarıyla hesaplaşmak için yola koyulduk'' diye konuştu.

''Özel hayatı takip altına alan gözleri, telefonları dinleyen pis kulakları cezalandırmak için Ankara hazırım diyor'' ifadelerini kullanan Bahçeli, ''Pusuları yok etmek için destek istiyoruz. Türk milletinin değerlerine çemkirenleri alt etmek için sesimize kulak verilmesini bekliyoruz. Dik baş, tok karın ve açık alın için ses veriyoruz. Ses Ver Türkiye, Ses Ver Ankara'' diye seslendi.

''PARTİMİZİ YOK ETMEK İÇİN HER İĞRENÇLİĞE TEVESSÜL EDİYORLAR''

Kendi milliyetçiliklerinin dağılmaya, ufalanmaya ve kardeş ihtilafına izin vermeyeceğini belirten Bahçeli, dört bir koldan kirli ve karanlık hesapların üzerlerine geldiğini ileri sürdü.

Bahçeli şunları kaydetti:

''Partimizi parçalamak, küçültmek, marjinalleştirmek ve hatta yok etmek için her iğrençliğe tevessül ediyorlar. Suratlarından pislik akanların derin ittifakı yine oklarını üzerimize çevirmiş durumda. Türk milletinin birlikte yaşamasından rahatsızlık duyanların hedefinde biz varız. Bin yıllık kardeşliği bozmak için fırsat kollayanların menzilinde biz yer alıyoruz. Federasyon özleminden yanıp kavrulan ihanet odaklarının kızgınlığı bize yöneliktir.

Türkiye'yi bölmek, Cumhuriyet'i tasfiye etmek, milleti ayrıştırmak isteyenlerin hevesleri Milliyetçi Hareket düşmanlığıyla bileniyor. İleri demokrasi yalandır, daha fazla özgürlük iddiaları boştur, hukukun üstünlüğü sözleri aldatmadır dedikçe, AKP bize hayasızca çamur atıyor. AKP hükümeti, bir tarafta Okyanus ötesiyle kol kola Türkiye'nin temellerine dinamit yerleştiriyor, diğer tarafta ise buna karşı çıkan Türkiye sevdalılarına hakaretler yağdırıyor. Tıpkı bugünkü gibi, besin kaynakları haram olan ve dışarıdan yönlendirilen yandaş basının üzerimize attığı pisliklere şahit olduk.''

Bahçeli, AK Parti'den milletvekili adayı gösterilmeyenlerin saflarını ve konumlarını yeniden belirlemeleri gerektiğini anlatarak, ''Tercih ve seçim ortadadır: Ya PKK açılımının ve Habur rezaletinin peşinden gideceklerdir, ya da Türkiye'nin milli birliği, milli kimliği ve kardeşliğinin yanında saf tutacaklardır'' diye konuştu.

''USTALIK DÖNEMİ, TÜRK MİLLETİNİN AYRIŞMASINI ÖNGÖRMEKTEDİR''

Seçimden sonra Türkiye'nin başkanlık sistemi formülüyle eyaletlere bölünebilmesi için kendilerinin siyasi yapıda etkisiz bir aktör olmalarının planlandığını ileri süren Bahçeli, şöyle konuştu:Kategori : POLİTİKA