Onlarınki bir aşk hikayesi

Onlarınki bir aşk hikayesi
Evlenmek için izdivaç programına çıkan işsiz adayların imdadına Amasyalı Hüseyin Tercan yetişti.Abone ol

Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde  çoban bulamayan bir köylü, özel bir televizyonda yayımlanan evlendirme programında gördüğü işsiz çifte iş verdi.

Yeşilyurt köyünde yaşayan 4 çocuk babası Hüseyin Tercan (62) AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 150 hanelik köylerinde genç nüfusun azalması nedeniyle son yıllarda çoban bulamadıkları için hayvanlarına bakmakta zorlandıklarını söyledi.

Özel bir televizyonda izlediği evlendirme programında nikahlanan ve programda işsiz olduğunu anlatan Ahmet Tekneci (47) ile eşi Nadiye Tekneci'ye (46) canlı yayını arayarak iş teklifinde bulunduğunu belirten Tercan, teklifini kabul eden çifti, düğünlerinin ardından köyüne getirdiğini söyledi.

Yaklaşık 20 gün önce işe başlayan ve büyükbaş hay sağlık seo vanlarına bakan çiftin çalışmasından memnun olduğunu belirten Tercan, şunları anlattı:

''Buralarda çoban bulamadık. Bulduğumuz da randıman vermiyordu. Televizyonda bir evlendirme programında gördüğüm ve sunucuya işsiz olduğunu söyleyen Ahmet Tekneci'ye canlı yayını arayarak iş teklifinde bulundum. Onlar da kabul etti. Düğünlerinden sonra köyümüze geldiler. Onlara kalacak yer verdim. Çalışmalarından memnunum. Maaşının yanı sıra sigortasını da yaptıracağım. İşe başlayalı yaklaşık 20 gün oldu. Köyümüzde işçi bulamıyoruz. Muhtarımız yılda 6-7 ay çalışacak çoban bulamıyor.''

ONLARINKİ BİR AŞK HİKAYESİ

Tercan'ın büyükbaş hayvanlarına bakan ve Sivaslı olan Ahmet Tekneci ise eşiyle ilk tanışmasının, İstanbul Çerkezköy'de askerlik yaptığı yıllara dayandığını söyledi.

Çarşı iznine çıktığında gördüğü Nadiye'ye, ''İlk görüşte aşık olduğunu'' belirten Tekneci, onu ikna edebilmek için yaklaşık bir hafta peşinden koştuğunu söyledi.

Sonunda teklifini kabul eden Nadiye ile birbirlerini çok sevdiklerini ifade eden Tekneci, kimsesi olmadığı için bölük komutanıyla kız istemeye gittiklerini, ancak işsiz olduğu gerekçesiyle babasının Nadiye'yi vermeye yanışmadığını anlattı.

Tekneci, bir süre daha telefonla görüştüğü Nadiye'nin izini daha sonra kaybettiğini ve Sivas'a dönerek çiftçilik yaptığını, ilk aşkını unutamadığı için de hiç evlenmediğini söyledi.

1997 yılında, kendisine telefonla ulaşması üzerine Nadiye'nin evlenip 2 çocuk sahibi olduğunu ve böbrek yetmezliği sonucu eşini kaybettiğini öğrendiğini ifade eden Tekneci, ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle yine bir araya gelemediklerini ve birbirlerini unutmaya karar verdiklerini anlattı.

''TESADÜFEN TELEVİZYONDA GÖRDÜ''

Tekneci, bu yılın başında ise iş bulmak için İstanbul'a gittiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bakırköy'de çay içmek için girdiğim bir kafede açık olan özel bir televizyon kanalında yayınlanan evlendirme programında tesadüfen Nadiye'yi gördüm. Evlenmeye talip oldum ve 14 Mart'ta evlenmeye karar verdik. 31 Mart'ta da düğünümüz oldu. Hüseyin Tercan canlı yayını aradı ve köyünde büyükbaş hayvanlarının olduğu belirterek iş teklifinde bulundu. Biz de kabul ettik.''

Düğünün ardından eşi ile Yeşilyurt Köyüne taşındıklarını anlatan Ahmet Tekneci, burada Hüseyin Tercan'ın kendilerine kalacak yer temin edip, maaş ve sigorta bağladığını, burada olmaktan mutlu olduklarını belirtti.

Nadiye Tekneci ise, yaşadığı üzüntüler nedeniyle kısmi felç geçirdiği ve şimdi yürüme engeli olduğunu belirterek, ''ilk aşkım'' dediği Ahmet Tekneci ile mutlu bir evlilikleri olduğunu söyledi.Kategori : GÜNCEL