Günay'dan 19 Mayıs yorumu

Günay'dan 19 Mayıs yorumu
Bakan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,19 Mayıs törenleri hakkında soruları yanıtladı.Abone ol

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, törenlerle ilgili ''Bayramları yasaklamak kimsenin haddi değildir'' diye konuştu.

Çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere Ordu'ya ge alabama seo len Bakan Günay, hayırsever iş adamı Vedat Türkmen tarafından yaptırılan Güzelordu İlköğretim okulunda incelemelerde bulundu.

İncelemenin ardından basın mensuplarının, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine ilişkin sorularını yanıtlayan Günay, dini ve milli bayramların Türk milleti yaşadıkça, engellenmesi veya kaldırılması yönünde bir tartışmanın söz konusu olamayacağını vurguladı.

''Bayramları yasaklamak kimsenin haddi değildir'' diyen Günay, törenlerin yapılacağı alanların mevsim şartlarına göre düzenlenebileceğini belirterek, ''Törenlerin yapılacağı mekanların sınırlanması bayramların kutlanmasının engellenmesi değildir. Bir kez daha söylüyorum, dini ve milli bayramların Türk milleti yaşadıkça, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça engellenmesi, kaldırılması diye her hangi bir tartışma söz konusu olamaz'' diye konuştu.Kategori : POLİTİKA