Bu fetvalar uyku kaçırıyor!

Bu fetvalar uyku kaçırıyor!
Fetva denilince akla gelen ilk isimlerden İlahyatçı Hayrettin Karaman son kitabında gündeme gelmemiş çok sayıda konuya değindi. Karaman'a göre fetva vermek çok zor bir iş.Abone ol

"Her Müslüman'ın günlük olarak Efendimiz'in hayatından ve hadislerinden bir parça okumasını arzuluyorum. Bu yüzden kendi indiana seo m de bunu yapıyorum. Hadis ve siyer okumak hobim. Bunun dışında son yüzyılda yetişmiş, yüz İslam âliminin hayatını yazmak istiyorum"

Prof. Dr. Hayrettin Karaman fetva denilince akla gelen ilk isimlerden. Geçtiğimiz günlerde, yazar Elif Ayla'nın kendisiyle yaptığı söyleşi kitabı yayımlandı. Ayla, Müslüman'ın Hayat Bilgisi (Hayy Kitap) adını taşıyan eserde, şu ana kadar gündeme gelmemiş pek çok konuya değiniyor. Karaman da çok konuşulacak açıklamalar yapıyor.

Recep Tayyip Erdoğan nasıl bir lider? Teröre fetva verilir mi? Çocuğuna GDO'lu ürünler yediren anneler masum mu? Bitkisel hayattaki hastaların fişini çekmek caiz mi? gibi soruların cevabının bulunduğu eser tüm Müslümanlar için rehber niteliğinde. Zaman gazetesi de Karaman ile günlük hayatı ve kadının sosyal hayattaki konumunu konuştu.

Fıkıh âlimi olduğunuz için devamlı sorulara muhatapsınız. Günde ortalama kaç kişi arıyor?Kategori : GÜNCEL