Babacan görevi devretti

Babacan görevi devretti
Ali Babacan, Mehmet Şimşek'e görevini teslim etti.Abone ol

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığında düzenlenen törenle,
görevi bakan Babacan'dan devraldı.

Babacan, şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve süreklilik ilkelerinin de başarının önemli faktörleri olduğunu anlattı ve;

''Türkiye, bir kez daha demokrasi sınavından başarıyla geçmiştir. Demokratikleşme ve kalkınma sürecinin önümüzdeki dönemde de aynı şekilde devam edeceğinedn hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Tür Deniz kumu kiye önümüzdeki dönemde de, ekonomisi gün geçtikçe yükselen, demokrasisi derinleşen, temel hak ve özgürlükler alanındaki sorunlarını gideren, gerçek anlamda bir hukuk devleti olma yönündeki çabalarını sürdüren bir ülke olacaktır.''

Geçmiş dönemde faizler ve enflasyondaki düşüş başta olmak üzere kaydedilen önemli gelişmeleri sıralayan Babacan, bu başarılara katkı sağlayan payı bulunan Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası, DPT, BDDK, TMSF, Maliye Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınının yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti ve yeni bakan Şimşek'e görevinde başarılar diledi.

BAKAN ŞİMŞEK
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ise Türkiye'deki gelişmeleri dışarıdan takip
ettiğini belirterek, başta Babacan olmak üzere bu başarılarda emeği olanları
kutladı.

Ekonomi programının temel hedefinin toplumsal refahı yükseltmek olduğunu
dile getiren Bakan Mehmet Şimşek, ''önümüzdeki dönemde bunu başarmak için reform programımızı genişleteceğiz ve derinleştireceğiz. Serbest kur ve serbest sermaye hareketleri prensipleri altında mali disiplini koruyarak fiyat istikrarına ulaşmak temel hedefimiz olmaya devam edecektir. Uygulanacak maliye politikası ve yapısal reformlarla, Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır'' diye konuştu.

Her iki bakan da konuşmalarının ardından, birbirlerine birer buket çiçek
vererek kutladılar ve başarılar dilediler.

Devir teslim töreninin ardından her iki bakan, bürokratlarla birlikte makama
geçtiler.Kategori : POLİTİKA