30 Ağustosa üzülenler var

30 Ağustosa üzülenler var
Bahçeli'nin 30 Ağustos mesajı manidardı. Gözü yaşarmayanlara dikkat çekti.Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos deyince gözleri yaşarmayana dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

Devlet Bahçeli 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletine reva görülen esareti reddederek Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders verdiklerini belirtti.

“Türk kurtuluş tam gastrik baypas mücadelesi, bir milletin varolma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır” diyen Bahçeli, Anadolu'nun ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edildiğini kaydetti.

Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu muhteşem sonucun Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olduğunu da ifade eden Bahçeli şöyle devam etti:

“Bu açıdan Kurtuluş Savaşımız, sebep ve sonuçları ile hatıraları yaşatılarak gelecek nesillere mutlaka aktarılması şart olan, kutlu ecdadımızın kahramanlık destanları ve tarihi hatıralarıdır. Büyük Türk milleti, ancak bu yolla milli devlet, üniter yapı ve milli kimliğe yönelik tehditlere karşı gelecek nesillerin teyakkuz halinde bulunmasını sağlayabilir.

Bu itibarla, 30 Ağustos deyince, gözleri hasretle yaşarmayan, göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayanlara dikkat edilmesi bir vatan görevi haline gelmiş bulunmaktadır.

Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır. Yine Ağustos ayında kazanılan ve Türklere Anadolu'nun kapılarını 936 yıl önce açan Malazgirt Meydan Muharebesi Türk milletinin son yurdunun Anadolu olduğunun tarihi işaretidir.

Bu itibarla tarihi zaferlerimizin yıldönümünde, tartışmaya açılacak vatan toprağımızın ve milli birliğimizin olmadığını herkesin çok iyi bir şekilde anlaması gerekmektedir.Kategori : POLİTİKA