Taze bir kanla yola devam

Taze bir kanla yola devam
Erdoğan Hükümet listesini açıklarken yeni isimler için de bakın neler dedi?Abone ol

Başbakan Erdoğan, 60. Hükümet listesini açıklamadan önce Çankaya Köşkü'nden ayrılırken bir açıklama yaptı. Erdoğan, yeni hükümeti kurmak için görevi aldığı 6 Ağustostan bu yana geçen sürede, en geniş anlamda gerekli istişareleri ve değerlendirmeleri yaptığını belirtti.

''Yeni Bakanlar Kurulu kadromuzu, önümüzdeki dönemde Türkiye için koymuş olduğumuz hedefleri gerçekleştirecek ehliyet ve liyakatta bir kadro görerek h Çiçek nedir azırladım'' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

İSİMLER NASIL BELİRLENDİ?

İsimleri belirlerken bir yandan geçen dönemin tecrübelerini, özellikle
yeni döneme taşıyarak politikalarımızda devamlılığı sağlamayı, bir yandan da yeni bir enerji ve dinamizm yakalamayı esas aldım. Hep söylerim; millete hizmet yolunda bu bir bayrak yarışıdır.

Biz bu dönem için Türkiye'nin önüne yeni hedefler koyduk. Geçen 4 yıl 9 aylık dönemde ekonomik kalkınma ile demokratik reformları birlikte yürüttük. Yeni dönemde de özgür ve müreffeh bir Türkiye idealinin takipçisi olacağız. İnanıyorum ki özgürlük ve refah birbirini besleyen ayrılmaz ikilidir. Özgürlük daha çok refahı, refah da daha çok özgürlüğü gerektirir. Yeni dönemde de daha çok özgürlük daha çok refah üretmek için çalışacağız.

TAZE KANLA YOLA DEVAM

'Her şey insanımızın huzur ve mutluluğu, her şey Türkiye için' diyerek yola
devam edeceğiz. Atatürk'ün çok veciz şekilde ortaya koyduğu gibi, 'millete efendilik veya milleti sevmek ancak ona hizmet etmekle olur'. Güven ve istikrar ortamını korumak yine önceliğimiz olacaktır.

Yeni bir heyecanla yeni bir dinamizmle eskilerin yanında yeni isimlerle, taze bir kanla yolumuza devam edeceğiz. Güçlü bir kadro oluşturduğumuza inanıyorum. 'Ülkemize, milletimize hayırlı olsun' diyorum. Birlik ve beraberlik içinde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun görmüyorum. İnşallah önümüz aydınlık, geleceğimiz parlaktır. Yapacağımız çok işimiz var. Allah mahcup etmesin, Allah yolumuzu açık etsin.''Kategori : POLİTİKA