Futbolcu dövmek serbest

Futbolcu dövmek serbest
Tribün terörüne göz mü yumuldu? Olaylı maçın kararını Toroğlu yorumladı.Abone ol

Federasyonun tekrar kararı skandal olarak nitelendirildi. Sert tepki gösterenlerin başında eski hakemlerden Erman Toroğlu var..

Federasyonun bu kararından sonra diyen Toroğlu, Ulusoy yönetimini yaylım ateşine tuttu:

"Seyircinin sahaya girmesi, Sivassporlu futbolculara darp yapmaları ve özel güvenlik görevlile google adwords rinin yetersiz kalmaları... Bu maça illa 3-0 kararı verilmesi için birkaç tane Sivassporlu futbolcunun bıçaklanarak öldürülmesi mi gerekir? Bundan sonra Türkiye’de hangi hakem, hangi maçı, hangi şartlarda bırakabilir? Bundan sonra bütün statlarda rakip futbolcuları dövmek serbest olacaktır. Eğer bıçakla öldürürseniz belki o zaman karar değişebilir."

Toroğlu'nun bir çağrısı da o maçın hakemi Bülent Demirlek'e oldu. Lisansını yırt çağrısında bulunan spor yazarı futbolu katledenlerin isimlerini sıraladı:

"Trazonspor-Sivasspor maçındaki görüntülerde ve şartlarda FIFA’ya bağlı bütün ülkelerin hakemleri aynen Bülent Demirlek’in yaptığı gibi içeri girer, maçı bırakırdı. Bu maçın kasedini FIFA’ya yollayın belki FIFA bizim iç işimize karışmaz ama Türkiye’de maçların nasıl olduğunu, Futbol Federasyonu’nun asıl yüzünün nasıl olduğunu, olduğu gibi görürler. Futbol Federasyonu bu kararı verdikten sonra hakem Bülent Demirlek’in lisansını yırtması gerekir. Aferin İbrahim Usta’ya... Demek ki bildiği varmış. Aferin Trabzonspor Kulübü Başkanı’na, helal olsun Futbol Federasyonu Başkanı’na... Sizlerin heykelini Türkiye’nin en yüksek tepesine dikmek lazım; "İşte Türkiye’de futbolu katledenler" diye..."Kategori : SPOR