Bursada olağanüstü hal

Bursada olağanüstü hal
Bursaspor Divan Kurulu, gerginliği ele almak amacıyla olağanüstü toplantı yaptı. Abone ol
Kadir Şankaya başkanlığındaki toplantıda, Bursaspor Kulübü yönetimdeki gerginlik ve yönetim kurulundakilerin basına yansıyan demeçleri tartışıldı.

Divan kurulu üyesi Burhan Vatan, divan üyelerine, basında yer alan kulübün mali yapısıyla ilgili iddiaların araştırılması için komisyon kurulmasını önerdi.

Halis Ertürk, Şerif Arı, Alpay Şar, Muzaffer Önadım ve Burhan Vatan'dan oluşan komisyonun, kulübün hesaplarını incelemesi ve bir rapor olarak divan b Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı aşkanlığına sunma önerisi, oybirliğiyle kabul edildi.

Kadir Şankaya'nın, yaşanan gerginlikle ilgili söz verdiği kulüp başkanı Ali Karasu, önce akşam saatlerinde kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasını okudu, daha sonra ise kulübün gelir-gider durumuyla ilgili divan kurulu üyelerine bilgi verdi.

Başkan kelle istedi

Karasu, konuşmasında, Bursaspor'a parasını ve zamanını harcadığını, ancak kimi yönetim kurulu üyelerince engellendiğini öne sürerek, son yönetim kurulu toplantısında karar aldıramadığını anlattı.

Yönetim kurulu üyelerinin, vaat ettikleri ve ödedikleri nakit parayı açıklayan Karasu, "Ben, 700 bin YTL verdim. Yönetim kurulu üyelerinin tamamının verdiği rakam 100 bin YTL. Başkan olarak yöneticilerden para istemem suç mu? Zekeriya Ünaldı, 110 bin YTL verdiğini söylüyor. Verdiyse makbuzlarını çıkarsın" diye konuştu.

Karasu, yönetime geldiğinde futbolcuların geçen yıldan kalan tüm alacaklarını ödediğini, ayrıca vergi, SSK gibi ödemeleri cebinden karşıladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Çalışmama izin vermiyorlar. İyi bir takım kurduk. Ucuz ama kaliteli oyuncular aldık. Başarılı bir kadromuz var. Ancak yönetim içinde huzursuzluk bulunuyor. Ben, Osman Çelik ile çalışırım. Miraç Şimşek, Kani Kudu ve Zekeriya Ünaldı yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ederse, görevime devam ederim. Ben bu arkadaşlarla bir daha çalışamam, yüzyüze gelemem. Hedefim, Bursaspor'un borcunu yıl sonuna kadar 8 milyon YTL düşürmek, takımı da ilk 5 arasına sokmak."

Karasu'nun ardından söz alan kulübün ikinci başkanı Osman Çelik ise 14 yönetim kurulu üyesi olarak kulüp başkanının ardında olduklarını dile getirdi.

Kategori : SPOR