Pes kullanıcılarına bir kötü haber daha!

  • Ana Sayfa
  • Pes kullanıcılarına bir kötü haber daha!
Pes kullanıcılarına bir kötü haber daha!
Kısa bir süre önce hackerlerin saldırısına uğrayan Sony, şimdi de kullanıcılarının karşısına yeni bir sorunla çıktıAbone ol

Hacker'ların saldırısı sonucu yaklaşık bir aylık kapalı kalmasının ardından hafta başında 'kısmen' hizmete açılan Sony'nin PlayStation ağında (PSN) yeni güvenlik açığı bulundu. S prefabrik evler ony'nin yeni sisteminde de PSN ağındaki kullanıcıların basit bir yöntemle şifrelerinin ele geçirilebileceği ortaya çıktı.

Yaklaşık 100 milyon PSN ağına bağlı kullanıcının şifrelerinin çalınma olasılığını doğuran açık nedeniyle güvenlik yazılımlarını değiştirmek zorunda kalan Sony'nin yeni sisteminde de PSN ağındaki kullanıcıların basit bir yöntemle şifrelerinin ele geçirilebileceği ortaya çıktı.

Sony'nin blog sayfasında yayınlanan son uyarıya göre PSN'e bağlı kullanıcıların doğum tarihi ve e-posta adresini kullanan kullanıcılar, "PSN Reset" sayfasını kullanarak şifreyi sıfırlayabiliyor ve bu şekilde hesapları ele geçirebiliyor. Sony, problemin ortaya çıkmasının ardından PSN'e giriş çıkışları bir süre için askıya aldı.

Sony, güvenlik açığının tamamen giderilip, sistemin tüm dünya çapında tekrar çalışır hale gelmesi yapılan çalışmaların bu ayın sonuna kadar süreceğini duyurmuştu.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ