Facebook'ta korkutan tehlike!

Facebook'ta korkutan tehlike!
İnternet dolandırıcıları 'pes' dedirtecek bir yöntemle kullanıcıların bilgilerini almanın yolunu buldu. Abone ol

Emniyet Müdürlüğü adına sahte internet sitesi kuran dolandırıcıların, Facebook kullanıcılarının kişisel bilgilerine ulaşarak banka hesaplarını boşalttığı ortaya çıktı. İşte akıl almaz yöntem...

Dolandırıcılar Emniyet Genel Müdürlüğü adına sahte internet sitesi kurdu. Siteyi kuranlar, internet dolandırıcılığının arttığını belirterek, güvenli internet vaadinde bulunuyor. Siteye girenler, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün büyük bir l seo ogosuyla karşılaşıyor. Dolandırıcılar sitede, Facebook sayfalarının kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için güvenlik desteği vaat ediyor.

ORGANİZE İŞLER

Facebook adreslerine gönderilen http://www.directmedia. com.nu sitesine girildiğinde, "Bu web sayfası Emniyet Genel Müdürlüğü'ne aittir. Son zamanlarda çalınan Facebook hesap sayısının arttığını gözlemledik ve bunun için bir sistem geliştirdik. Bu sayfadan Facebook hesabınızı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bilişim Makaleleri tarafından güvenceye alabilirsiniz. Türk Ceza Kanunu'na göre 344. madde ve 4. çerçeve kapsamında aşağıdaki kutucukları doğru bir şekilde doldurmak zorunluğundasınız" ifadesiyle karşılaşılıyor.

ADRES VE ŞİFRE YAZANLAR...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) sahte internet sitesine yönelik çalışma başlattı. Sitenin engellenmesi için Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran TİB yönetimi, mahkeme kararı bekliyor. Hollanda kökenli siteye girip adres ve şifresini yazanlar ise büyük bir tehdit altında. Sabah'ın haberine göre, oganize suç örgütleri tarafından kurulduğu tahmin edilen site aracılığı ile ele geçirilen Facebook hesaplarından kullanıcıların bütün özel bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar, daha sonra bunu internet bankacılığı yöntemiyle hesapların boşaltılmasında kullanıyorlar.

BANKA İÇİN ANNE KIZLIK SOYADI

Türkiye'de yaklaşık 26 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcının dayılarının soyadını öğrenen dolandırıcılar, bankaların güvenlik amacıyla sordukları "anne kızlık soyadını" bildikleri için şifreleri değiştirerek banka hesaplarını boşaltabiliyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ